facebook - ksichtová kniha

Autor: Soňa Greňová | 29.1.2011 o 19:06 | (upravené 1.2.2011 o 16:28) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  45x

Facebook - každý povie ksichtová kniha s množstvom priateľov, resp. je priateľ na facebooku skutočne priateľom za akého ho pokladáte.

Je priateľ na facebooku skutočný priateľ. Koľko krát si túto otázku kladie každý z nás. Možno x-krát. Toto je môj prvý článok - možno ho neuverejnia - haha. Mám práve dnes narodeniny. Každý z nás sa teší na tento deň. Možno to niektorí popierajú, ale každý z nás dúfa, že tí najbližší si na neho v tento deň spomenú. Končene to nastalo, zazvonil budík a .... bože mám narodky. A pritom obyčajný deň, možno pre mnohých - pre mňa nie. Čakám, čakám - že ten po kom nosím svoje priezvisko otvorí oči a prvé čo povie - miláčik blahoželám k narodenám.  Čakám zbytočne, možno preto že ten po kom nosím priezvisko nespí vedľa mňa ale v inej izbe, možno preto že ten po kom nosím priezvisko si na to ani nespomenie. Poviete si  - nevadí, cez deň sa to zmení. Varíte obed, pečiete zákusky, torty, vtlkate do hláv svojich malých detí, aby aspoň trošku pripomenuli svojmu otcovi že dnes je deň D. Prečo sa my ženy nikdy nevzdávame, prečo stále veríme, že tie naše polovičky nemyslia na nič iné ako na nás.Tažko povedať prečo nie. Je večer, tmavý ďalší večer - obyčajný pre všetkých, len pre Vás nie. Pijete svoj strik aspoň sama so so sebou keď už niet s kým a dúfate že tí najbližší si na Vás spomenú. Veď je ešte len osem hodín, nič sa nedeje - okrem toho že tento deň sa končí o štyri hodiny. Štyri hodiny ktoré už toľkokrát ubehli.  No nevadí, že najbližší si nespomenuli, veď sú tu eští tí čo su na facebook-u.  V zúfalstve sa obraciate na facebook. Keď nič iné, ksichtová kniha ma zachráni. Kukáte po celom dni, kto všetko si na Vás spomenie, veď každému priateľovi sa zjaví, že máte narodeniny. A zrazu - zdá sa Vám že málo priateľov Vám napísalo že blahoželá. Vravíte si, veď každý nie je každý deň na facebook-u, nechtiac ospravelňujete akože tých ktorý tu nie sú. Klamete samú seba. Chcete aby tí na ktorých ste mysleli v tento deň napísali aspoň pár slov - a nič. Napísali priatelia - ktorých možno ani nepoznáte. Priatelia, ktorých tam máte ani neviete prečo, možno kvôli hrám, možno preto že sú to známi vašich priateľov, ale nie Vás. Zrazu je Vám smutno. Naďalej čumíte na počítač s vedomím, že chcete všetkým od ktorých ste najviac očakávali že Vám napíšu - nech idú niekam...  A vtedy si uvedomíte o čom je vlastne priateľstvo. Je to o ľuďoch,  ktorí na Vás myslia aj keď o tom neviete , je to vtedy keď vy ste smutný a priateľ je smutný s vami.  Je to o ľuďoch, ktorí boli vždy pri Vás len vy ste to nevedeli. A teraz keď máte chuť  niekam výjsť - len tak na kafé- zisťujete že nie je ským. Čo z toho že Vám mnohí napísali - happy birthaday - keď ten na koho ste čakali nenapísal nič.  A zrazu možno ten od ktorého ste to najmenej čakali napíše niečo čo Vás zohreje tak veľmi, že neviete čo  napísať. No aj taký je facebook.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Harabin má k prezidentskej petícii bližšie, ako priznáva

Čím viac hlasov, tým ľahšie rozhodovanie o kandidatúre, tvrdí konšpirátor a bývalý minister spravodlivosti. Zneužitia svojich údajov sa nebojí.


Už ste čítali?